Gospodarka.rze.pl

Wyszukaj firme:


Resovia Park ma inwestora
2008-03-03

RZESZÓW. Prace przy dużym kompleksie sportowo-handlowym rozpoczną się jeszcze w tym roku. Budowa kompleksu Resovia Park rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Jest już podpisana umowa z inwestorem strategicznym, który ma zbudować część komercyjną i w zamian sfinansować obiekty sportowe.

Niedawno do realizacji części komercyjnej kompleksu została powołana spółka celowa Resovia Park Sp. z o.o.

- Został też wybrany inwestor na część komercyjną kompleksu - potwierdza Bogdan Kasperek, prezes Resovia Park Sp. z o.o. - Dzięki temu klub Resovia uzyska środki na rozbudowę części sportowej.

Przypomnijmy, że chodzi o kryte lodowisko, halę lekkoatletyczno-łuczniczą oraz rozbudowę stadionu, który ma mieścić 21 tysięcy widzów. Problemem jest jednak sprawa własności stadionu, który należy do Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Zaproponowaliśmy spotkanie z senatem uczelni, gdzie chcemy zaprezentować całą gamę naszych propozycji - mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. - Czekamy na odpowiedź senatu.

W zamian za udostępnienie gruntu ze stadionem Uniwersytet zyskałby możliwość nieodpłatnego korzystania z wybudowanej bazy sportowej.

- Gotowi jesteśmy też wydzielić 1,5 tysiąca mkw. na potrzeby bazy dydaktycznej dla wychowania fizycznego UR - dodaje Bentkowski.

- Jest to w interesie obu stron. Obiekty byłyby wykorzystane na co dzień, a uczelnia korzystałaby z nich nieodpłatnie. W pobliżu docelowo mogłyby powstać też inne szkoły o profilu sportowym.

Z Rzeszowa, ale nie Podkulski

Kto jest inwestorem kompleksu? W piątek jedna z gazet informowała, że to rzeszowski przedsiębiorca Ryszard Podkulski.
- Na pewno nie jest to pan Podkulski - ostro zaprzecza jednak prezes Kasperek. - O tym, kto jest inwestorem, poinformujemy na specjalnej konferencji prasowej.

Jak udało się nam ustalić, z nieoficjalnych źródeł, inwestorem ma być jeden z rzeszowskich biznesmenów, ale rzeczywiście nie jest to Ryszard Podkulski.

Budowa rozpocznie się jesienią

Tymczasem trwają prace nad projektami obiektów. Część sportową opracowuje biuro z Tarnowa, zaś część komercyjną pracownia z Warszawy. Oprócz galerii handlowej, w jej skład wejdą dwa wieżowce mieszczące apartamenty i hotel. Nie rozstrzygnięto jeszcze, ile będą miały pięter - 30 czy 40. Przed wakacjami ma być gotowe studium i plan zagospodarowania przestrzennego części komercyjnej. Muszą je uchwalić radni. Rozpoczęcie budowy części sportowej i komercyjnej odbyłoby się w podobnym terminie.

- Chcielibyśmy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę na przełomie czerwca i lipca - wyjaśnia Bogdan Kasperek. - Na jesieni rozpoczęłyby się pierwsze prace budowlane.
W pierwszej kolejności będzie budowane lodowisko.

Źródło: Super Nowości

Czerwiec 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30