Gospodarka.rze.pl

Wyszukaj firme:


Wreszcie ruszy Machowa-Łańcut
2008-07-04

Wydawało się, że ten przetarg nigdy się nie skończy. A jednak mamy dobre wiadomości: przebudowa drogi Machowa-Łańcut właśnie rusza. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek Pilzno-Ropczyce. Przetarg na tę gigantyczną inwestycję - szacowaną na 575 mln zł - został ogłoszony w lutym ub. roku. Właściwie kilka przetargów, bo całe roboty zostały podzielone na cztery główne odcinki. Każdy z nich będzie budowała inna firma.

Najwcześniej ruszy przebudowa odcinka Pilzno-Ropczyce, bo tu najwcześniej zakończyły się przetargowe procedury. 1 lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Skanska. Prace rozpoczną się pod koniec lipca. GDDKiA zapowiada, że już 10 lipca podpisze kolejną umowę z konsorcjum firm MPDiM Rzeszów i Strabag na przebudowę odcinka Ropczyce-Klęczany.

Podpisanie umów na realizację następnych dwóch odcinków: Machowa-Pilzno i Rzeszów-Łańcut zaplanowane zostało na przełom lipca i sierpnia. W każdym z tych przypadków prace powinny się rozpocząć w ciągu miesiąca od podpisania dokumentów. W obu przypadkach przetargi zostały zakończone, ale kontroluje je jeszcze prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Cała inwestycja będzie prowadzona na prawie 55 kilometrach. To główna arteria komunikacyjna regionu. Według opracowanego kiedyś harmonogramu przebudowa miała się rozpocząć we wrześniu ub. roku. - Tak długo trwająca cała procedura, a co za tym idzie opóźnienie w rozpoczęciu prac, spowodowane jest przedłużającym się na skutek protestów i odwołań postępowaniem przetargowym - przekazuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA w Rzeszowie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Czerwiec 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30