Gospodarka.rze.pl

Wyszukaj firme:


Fabryki LCD w Polsce jak grzyby po deszczu
2006-12-08

Wejście do Polski LG Philips LCD i Sharpa spowodował zdecydowany wzrost zainteresowania naszym krajem jako miejscem do wybudowania fabryki przez inne firmy z tej branży – czytamy w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”. Polska byłaby idealnym miejscem do produkcji telewizorów LCD przez Quanta Komputer, który chce w 2007 roku wyprodukować ich ponad 1 mln sztuk – mówi Michael Wang, prezes notowanej na tajwańskiej giełdzie spółki cytowany przez DigiTimes.com. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych potwierdza zainteresowanie tej firmy inwestycją w Polsce. Ale to nie koniec. Przedstawiciele PAIiIZ spotkali się niedawno w Tajwanie z firmą Proview, która także chce zbudować w Polsce fabrykę telewizorów LCD. Ekspertów nie dziwi zainteresowanie Polską. – Fakt, że Polskę wybrały LG Philips LCD i Sharp, jest decydujący. To LG Philips ściąga producentów telewizorów. To dzięki niemu Kobierzyce wybrała Toshiba i to on stara się zachęcić do wejścia do Polski kolejne firmy.

Polska byłaby idealnym miejscem do produkcji telewizorów LCD przez Quanta Komputer, który chce w 2007 roku wyprodukować ich ponad 1 mln sztuk – mówi Michael Wang, prezes notowanej na tajwańskiej giełdzie spółki cytowany przez DigiTimes.com.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych potwierdza zainteresowanie tej firmy inwestycją w Polsce. Ale to nie koniec. Przedstawiciele PAIiIZ spotkali się niedawno w Tajwanie z firmą Proview, która także chce zbudować w Polsce fabrykę telewizorów LCD.

Ekspertów nie dziwi zainteresowanie Polską. – Fakt, że Polskę wybrały LG Philips LCD i Sharp, jest decydujący. To LG Philips ściąga producentów telewizorów. To dzięki niemu Kobierzyce wybrała Toshiba i to on stara się zachęcić do wejścia do Polski kolejne firmy.

Źródło: www.onet.pl
Czerwiec 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30