Gospodarka.rze.pl

Wyszukaj firme:


Zagraniczna firma z branży lotniczej jest zainteresowana budową fabryki w Rzeszowie
2006-12-08

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że firma Ultratech, działająca w branży lotniczej, wybuduje w podrzeszowskiej Jasionce fabrykę, w której zatrudnienie znajdzie 300 osób. Wczoraj okazało się, że podobna inwestycja może być realizowana także w samym Rzeszowie. - Jest koncern bardzo mocno zainteresowany budową fabryki na terenach miejskich - słyszymy w urzędzie miasta.

Urzędnicy niechętnie jednak zdradzają szczegóły tej inwestycji. - Zbytni rozgłos dobrze nie służy inwestowaniu. A o tego inwestora walczymy od dobrych kilku miesięcy - mówi Marcin Stopa, rzecznik prezydenta.

Z informacji, jakie udało nam się zdobyć, wynika, że inwestowaniem w Rzeszowie zainteresowana jest firma z branży lotniczej. - Jest to zagraniczny koncern zajmujący się produkcją podzespołów do samolotów - zdradza rzecznik Stopa. Wiadomo, że przedstawiciele koncernu byli w czwartek w Rzeszowie i spotkali się z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Po wizycie w ratuszu oglądali miejskie działki, na których mogłaby powstać ich fabryka. - Są zainteresowani kupnem kilkunastohektarowej działki - mówią urzędnicy.

W Rzeszowie, niestety, nie ma dużego wyboru takich terenów. Na stronie urzędu miasta potencjalni inwestorzy mogą wybierać tylko spośród dziewięciu lokalizacji, m.in. w rejonie ul. Przemysłowej, Zawiszy, Warszawskiej oraz Ciepłowniczej.

Nieoficjalnie wiadomo, że właśnie tę ostatnią lokalizację, w pobliżu elektrociepłowni, zaproponowano wczoraj. Działka ma powierzchnię ponad 20 hektarów. - Do finału tej inwestycji jest jeszcze długa droga. Jednak wiadomo, że firma ta chce postawić na Rzeszów - mówi rzecznik
Źródło:www.miasta.gazeta.pl
Czerwiec 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30